51SPT30-01-1-12N-F
Grayhill
Rotary Switch - SP12T - 12 Position - 150mA 115V (AC), 200mA 28V (DC) - Flatted (3.17mm Dia) Actuator - 30° - PC Pin - Panel M ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Rotary Switch - SP12T - 12 Position - 150mA 115V (AC), 200mA 28V (DC) - Flatted (3.17mm Dia) Actuator - 30° - PC Pin - Panel Mount, Through Hole.