EG103CUL/75-50MA
Fuji Electric
Circuit Breaker Thermal Magnetic 3Pole 75A 440VAC
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EG103CUL7550MA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Fuji Electric
  • Part No:
    EG103CUL/75-50MA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Thermal Magnetic
  • Voltage Rating:
    440 VAC
  • Number of Poles:
    3
  • Current Rating:
    75 A