BW250EAGU-2P125
Fuji Electric
Circuit Breaker Thermal Magnetic 2Pole 125A 690VAC/250VDC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: BW250EAGU2P125
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Fuji Electric
  • Part No:
    BW250EAGU-2P125
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Thermal Magnetic
  • Voltage Rating:
    690,250 VAC|VDC
  • Number of Poles:
    2
  • Current Rating:
    125 A