FT5HNBPK16.0-T1
Fox Electronics
TCXO Oscillator - 16 MHz - ±2.5ppm Stability - 3.3V - 6mA - 4-SMD - No Lead - Surface Mount.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FT5HNBPK160T1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Fox Electronics
  • Part No:
    FT5HNBPK16.0-T1
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    1000
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 80
Can Ship immediately Buy all 80 in-stock or the regular minimum order quantity of 250