A70QS200-4
Ferraz Shawmut
Fuse Blade 200A 700V Bolt Tap 31 X 73mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: A70QS2004
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ferraz Shawmut
  • Part No:
    A70QS200-4
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    5
  • Type:
    Blade
  • Fuse Size:
    31 x 73 mm
  • Acting:
    N/A
  • Current Rating:
    200 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    700 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    700 V