- A50P450-4
A50P450-4
Ferraz Shawmut
Fuse HRC Very Fast Acting 450A 500V Bolt Tap 50.8 X 56.4mm
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: A50P4504
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Ferraz Shawmut
Part No:A50P450-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:HRC
Fuse Size:50.8 x 56.4 mm
Acting:Very Fast
Current Rating:450 A
Maximum AC Voltage Rating:500 V
Maximum DC Voltage Rating:450 V