- VS-12SMCU-E
VS-12SMCU-E
FCL Components America, Inc. (FCAI)
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO(29.2x12.9x25.3)mm THT
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: VS12SMCUE
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:FCL Components America, Inc. (FCAI)
Part No:VS-12SMCU-E
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536490075
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
25 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 75 °C