- 4GDSU35-146X180L
4GDSU35-146X180L
ETRI / Rosenberg / Ecofit
AC Blower - 115VAC - 60Hz - 1 Phase - 146mm x 180mm - 518CFM.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 4GDSU35146X180L
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:ETRI / Rosenberg / Ecofit
Part No:4GDSU35-146X180L
Alias/AKA:Z03-01
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Category:AC Blower
Dimension:232 x 218 x 205 mm
Voltage Rating:115 V
Power Rating:129 W
Maximum Airflow:510CFM
Special Features:3 speed
Termination:Lead Wires
Housing Material:Steel
Operating Temperature:-40 to 60 °C