50M060100F070
Essentra
Slotted Fillister Machine Screw - 0.472 in (12.0 mm) Head Diameter - 0.181 in (4.6 mm) Head Height - 2.756 in (70.0 mm) Thread ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Slotted Fillister Machine Screw - 0.472 in (12.0 mm) Head Diameter - 0.181 in (4.6 mm) Head Height - 2.756 in (70.0 mm) Thread Length - M6 x 1.0 Thread Size - Nylon 6/6 - Natural.