WLT150-1000
EOS Power
AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 16A 150W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WLT1501000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    EOS Power
  • Part No:
    WLT150-1000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    101.6 x 50.8 x 33.64 mm
  • DC Input Voltage:
    120 to 390 V
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V