- ECS-80-S-7S-TR
ECS-80-S-7S-TR
ECS INC. International
ECX-3S - MHz Crystal - 8 MHz - ±50ppm - ±30ppm - Series - 80 Ohms - Fundamental - -10°C ~ 70°C - Surface Mount - 4-SOJ - 9.40 ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description
ECX-3S - MHz Crystal - 8 MHz - ±50ppm - ±30ppm - Series - 80 Ohms - Fundamental - -10°C ~ 70°C - Surface Mount - 4-SOJ - 9.40mm pitch - 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) - 0.146" (3.70mm)