ECS-160-18-5PX-JES-TR
ECS INC. International
Crystal - 16.0000 MHz ±20ppm - 18pF - 40 Ohm - ±50ppm -40°C to 125°C - SMD HC49/US - 0.449" x 0.189" (11.40mm x 4.80mm)
Description +