VG.ECI4240BK1.EC52.1.4
ebm-papst
BLDC motor with angled gearbox 4.1:1 - Dia. 42mm - 24V - 210mNm - 975 RPM - 21 Watts - Shaft 8mm Dia x 23mm - wire leads - 0° ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
BLDC motor with angled gearbox 4.1:1 - Dia. 42mm - 24V - 210mNm - 975 RPM - 21 Watts - Shaft 8mm Dia x 23mm - wire leads - 0°C to 40°C