R1G250-AQ21-52
ebm-papst
DC Motorized Impeller Centrifugal Ball Bearing 24V 16V to 28V 671CFM 73dB
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: R1G250AQ2152
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    ebm-papst
  • Part No:
    R1G250-AQ21-52
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    HU
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Category:
    DC Motorized Impeller
  • Dimension:
    250mm dia x 89 mm
  • Voltage Rating:
    24 V
  • Power Rating:
    93 W
  • Maximum Airflow:
    671 CFM
  • Noise Level:
    73 dB
  • Special Features:
    N/A
  • Termination:
    N/A
  • Housing Material:
  • Operating Temperature:
    0 to 60 °C