- UP2UC-100-R
UP2UC-100-R
Eaton Electronics / Bussmann
Inductor Power Drum Core 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.9A 38mOhm DCR T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description
Search Keywords: UP2UC100R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:UP2UC-100-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:PH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
600 -
Inductance:10 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Drum Core
Maximum DC Current:3.9 A
Maximum DC Resistance:0.038 Ohm
Operating Temperature:-40 to 125 °C