- S504-250MA
S504-250MA
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: S504250MA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:S504-250MA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100020
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:0.25 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V