- S500-V-315-R
S500-V-315-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 0.315A 250V Axial 5 X 20mm Glass Carton BSI/CCC/CSA/IMQ/SEMKO/UL/VDE/cULus
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: S500V315R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:S500-V-315-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Fast
Current Rating:0.315 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V