- KW-5R5C224-R
KW-5R5C224-R
Eaton Electronics / Bussmann
Supercapacitor - EDLC - 220 mF - -20%, +80% Tolerance - 5.5 V - 50Ohm @ 1kHz ESR - 2000 Hrs @ 85°C - Radial, Can - PC Pins - T ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Supercapacitor - EDLC - 220 mF - -20%, +80% Tolerance - 5.5 V - 50Ohm @ 1kHz ESR - 2000 Hrs @ 85°C - Radial, Can - PC Pins - Through Hole.