- KR-5R5H105-R
KR-5R5H105-R
Eaton Electronics / Bussmann
Cap Supercap 1F 5.5V -20% to 80% Radial Cylindrical 20mm 30 Ohm 1000h 70°C Tray
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: KR5R5H105R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:KR-5R5H105-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532100000
COO:PH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
600 -
Capacitance Value:1 F
Voltage:5.5 VDC
Equivalent Series Resistance:30 Ohm
Leakage Current:N/A
Mounting:Through Hole
Dimension:20 x 19 x 6.7(Max) mm
Operating Temperature:-25 to 70 °C
Lead Pitch For Radial:20 mm
Tolerance:-20 to 80 %