- GDB-V-125MA
GDB-V-125MA
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature 0.125A 250V Fast 2-Pin Axial Through Hole Cardboard Carton
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: GDBV125MA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:GDB-V-125MA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100020
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Fast
Current Rating:0.125 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V