- FWX-10A14F
FWX-10A14F
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature 10A 250V Holder Cartridge 14 X 51mm Carton
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:FWX-10A14F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
Supplier Standard Pack:
10 -
Type:Miniature
Fuse Size:14 x 51 mm
Acting:N/A
Current Rating:10 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V