- BK/S506-125-R
BK/S506-125-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 0.125A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKS506125R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/S506-125-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:0.125 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V