- BK/S501-250MA
BK/S501-250MA
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Ceramic
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKS501250MA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/S501-250MA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Fast
Current Rating:0.25 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V