- BK/MDA-V-25A
BK/MDA-V-25A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 25A 250V Axial 6.3 X 32mm Ceramic Cardboard Carton
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKMDAV25A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/MDA-V-25A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536100040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:6.3 x 32 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:25 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V
Maximum DC Voltage Rating:125 V