- BK/C515S-1.25-R
BK/C515S-1.25-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 1.25A 250V Axial 5 X 15mm Glass Carton CSA/UL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKC515S125R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/C515S-1.25-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 15 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:1.25 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V