- BK/C515-3.5A
BK/C515-3.5A
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Slow Blow Acting 3.5A 125V Axial 5 X 15mm Glass Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BKC51535A
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK/C515-3.5A
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536100020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:N/A
Fuse Size:5 x 15 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:3.5 A
Maximum AC Voltage Rating:125 V