- BK1-S505H-6.3-R
BK1-S505H-6.3-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Slow Blow Acting 6.3A 600V Cartridge 5 X 20mm Ceramic Bag CCC/PSE/TUV/cULus
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: BK1S505H63R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:BK1-S505H-6.3-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Type:Miniature
Fuse Size:5 x 20 mm
Acting:Slow Blow
Current Rating:6.3 A
Maximum AC Voltage Rating:600 V
Maximum DC Voltage Rating:400 V