- AGC-175/1000-R
AGC-175/1000-R
Eaton Electronics / Bussmann
Fuse Miniature Fast Acting 0.175A 250V Holder Cartridge 6.3 X 32mm Glass
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: AGC1751000R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electronics / Bussmann
Part No:AGC-175/1000-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536100020
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
5 -
Type:Miniature
Fuse Size:6.3 x 32 mm
Acting:Fast
Current Rating:0.175 A
Maximum AC Voltage Rating:250 V