- HCM1A1707-8R2-R
HCM1A1707-8R2-R
Eaton Electrical / Coiltronics / Bussmann
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH/5.25uH 20% 100KHz Powdered Iron 12A 0.0087Ohm DCR Automotive T/R
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: HCM1A17078R2R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Eaton Electrical / Coiltronics / Bussmann
Part No:HCM1A1707-8R2-R
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
Reel Pack:
200 -
Inductance:8.2(OCL)/5.25 uH
Type:Power7105
Impedance:N/A
Tolerance:207104%
Technology:Wirewound7103
Maximum DC Current:12 A
Maximum DC Resistance:0.0087 Ohm
Operating Temperature:-55 to 155 °C