- F02A250V1A
F02A250V1A
Eaton Electrical / Coiltronics / Bussmann
Fuse Cartridge - F02A Series - 1A - 250 VAC - Fast Blow - 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) - 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" P ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Fuse Cartridge - F02A Series - 1A - 250 VAC - Fast Blow - 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) - 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" Package.