TL6120AF500QG
E-Switch
Tactile Switch - SPST-NO - Off-Mom - 0.05A @ 12VDC - 4.70mm Standard Actuator - Top Actuated - 500gf Operating Force - Gull Wi ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Tactile Switch - SPST-NO - Off-Mom - 0.05A @ 12VDC - 4.70mm Standard Actuator - Top Actuated - 500gf Operating Force - Gull Wing - Surface Mount.