- SMBJ60A-13
SMBJ60A-13
Diodes Inc / Zetex
Diode TVS Single Uni-Dir 60V 600W 2-Pin SMB T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Description
Search Keywords: SMBJ60A13
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Diodes Inc / Zetex
Part No:SMBJ60A-13
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541100080
Reel Pack:
1 -
Family:SMBJ60A
Dimension:4.57(Max) x 3.94(Max) x 2.3(Max) mm
Maximum Clamping Voltage:96.8 V
Maximum Peak Pulse Current:6.2 A