- SMAJ13A-13-F
SMAJ13A-13-F
Diodes Inc / Zetex
Diode TVS Single Uni-Dir 13V 400W 2-Pin SMA T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Description
Search Keywords: SMAJ13A13F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Diodes Inc / Zetex
Part No:SMAJ13A-13-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8541100080
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Dimension:4.6(Max) x 2.92(Max) x 2.2(Max) mm
Family:SMAJ13A
Maximum Peak Pulse Current:18.6 A
Direction Type:Uni-Directional
Maximum Clamping Voltage:21.5 V