The MDS-040APS24BA is a 40W medical-grade open-frame AC-DC power supply that provides a regulated 24Vdc output from a universa ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Carton Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The MDS-040APS24BA is a 40W medical-grade open-frame AC-DC power supply that provides a regulated 24Vdc output from a universal AC input.
Search Keywords: MDS040APS24BA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Delta Power / Industrial Automation
  • Part No:
    MDS-040APS24BA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • AC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    76.2 x 50.8 x 23 mm