VOF-300-36
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - Commercial - Open Frame - 36V@8.34 A - 300W
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VOF30036
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VOF-300-36
  • Alias/AKA:
    VOF-300-36
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dimensions LxWxH:
    3 x 5 x 1.118 in