VMS-160-24
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - Open Frame, Chassis Mount - 24 V@6.66 A - 160W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VMS16024
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VMS-160-24
  • Alias/AKA:
    VMS-160-24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Dimensions LxWxH:
    4 x 2 x 1.08 in