VHK75W-Q48-S15
CUI Inc.
75 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 15 Vdc, 5 A, 75 W, 18~75 ...
Description +
75 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 15 Vdc, 5 A, 75 W, 18~75 Vdc Input Range
Search Keywords: VHK75WQ48S15
  • Part No:
    VHK75W-Q48-S15
  • Alias/AKA:
    VHK75W-Q48-S15
    EAR99
    32
  • Dimensions LxWxH:
    4.25 x 4 x 1.5 in
  • Isolation:
    1500 Vdc
  • Minimum Input Voltage:
    18, 20, 24, 28, 30, 32, 36, 40, 48, 54, 60, 72 Vdc
  • Number of Outputs:
    1
  • Input Voltage:
    18 to 75Vdc