VHK75W-Q24-S5
CUI Inc.
75 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 5 Vdc, 10 A, 75 W, 9~36 V ...
Description +
75 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 5 Vdc, 10 A, 75 W, 9~36 Vdc Input Range
Search Keywords: VHK75WQ24S5
  • Part No:
    VHK75W-Q24-S5
  • Alias/AKA:
    VHK75W-Q24-S5
    EAR99
    32
  • Minimum Input Voltage:
    12, 15, 18, 20, 24, 28, 30, 32, 36, 9 Vdc
  • Number of Outputs:
    1
  • Input Voltage:
    9 to 36Vdc
  • Isolation:
    1500 Vdc
  • Dimensions LxWxH:
    4.25 x 4 x 1.5 in