VHK100W-Q24-S28
CUI Inc.
100 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 28 Vdc, 3.57 A, 100 W, 9 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
100 W, 4:1 Input Range, Single Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 28 Vdc, 3.57 A, 100 W, 9~36 Vdc Input Range
Search Keywords: VHK100WQ24S28
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    VHK100W-Q24-S28
  • Alias/AKA:
    VHK100W-Q24-S28
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    32
  • Number of Outputs:
    1
  • Minimum Input Voltage:
    12, 15, 18, 20, 24, 28, 30, 32, 36, 9 Vdc
  • Input Voltage:
    9 to 36Vdc
  • Isolation:
    1500 Vdc
  • Dimensions LxWxH:
    4.25 x 4 x 1.5 in