SMI18-24-V-P6R
CUI Inc.
AC/DC Adapter - Wall Mount - 19.2 Watts: 24V @ 0.8A - AU_CN_EU_NA_UK Input Blades Kit - Lvl VI/T2
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SMI1824VP6R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    SMI18-24-V-P6R
  • Alias/AKA:
    SMI18-24-V-P6R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    60
  • DC Input Voltage:
    Not App
  • Adapter Color:
    Black
  • AC Input Voltage:
    90 to 264
  • Dimension:
    75 x 35.8 x 65.6 mm
  • AC Input Current - Typical:
    Not Specified
  • CoC Tier:
    2
  • AC Input Current - Maximum:
    0.48A