PYB20-Q48-D15-H-DIN
CUI Inc.
20 W, 4:1 Input Range, Single/Dual Regulated Output, DIN Rail, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 15/-15 Vdc, 0.67 A, 20 W, ...
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
20 W, 4:1 Input Range, Single/Dual Regulated Output, DIN Rail, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 15/-15 Vdc, 0.67 A, 20 W, 18~75 Vdc Input Range
Search Keywords: PYB20Q48D15HDIN
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    PYB20-Q48-D15-H-DIN
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Isolation:
    1500 Vdc
  • Input Voltage:
    18 to 75Vdc
  • Dimensions LxWxH:
    2.99 x 1.24 x 1.02 in