PYB20-Q48-D12-T
CUI Inc.
20 W, 4:1 Input Range, Single/Dual Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 12/-12 Vdc, 0.83 A, ...
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
20 W, 4:1 Input Range, Single/Dual Regulated Output, Chassis Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 12/-12 Vdc, 0.83 A, 20 W, 18~75 Vdc Input Range
Search Keywords: PYB20Q48D12T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    PYB20-Q48-D12-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Minimum Input Voltage:
    18, 20, 24, 28, 30, 32, 36, 40, 48, 54, 60, 72 Vdc
  • Input Voltage:
    18 to 75Vdc
  • Number of Outputs:
    2
  • Dimensions LxWxH:
    2.99 x 1.24 x 0.84 in
  • Isolation:
    1500 Vdc