PSK-6B-S24
CUI Inc.
AC/DC Power Supply - 1 Output - Encapsulated, Board Mount - 24V@0.25A - 6W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PSK6BS24
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    PSK-6B-S24
  • Alias/AKA:
    PSK-6B-S24
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    18
  • Grade:
    Commercial
  • Dimensions LxWxH:
    2 x 1 x 0.659 in