PQA50-D24-S12-D
CUI Inc.
50 W, 2:1 Input Range, Single Regulated Output, Board Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 12 Vdc, 4.17 A, 50 W, 18~36 ...
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
50 W, 2:1 Input Range, Single Regulated Output, Board Mount, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 12 Vdc, 4.17 A, 50 W, 18~36 Vdc Input Range