PDQ15-Q48-S15-D
CUI Inc.
15 W, 4:1 Input Range, Single/Dual Regulated Output, 1500 Vdc Isolation, Dc-Dc Converter - 15 Vdc, 1.0 A, 15 W, 18 ~ 75 Vdc
Description +
Search Keywords: PDQ15Q48S15D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CUI Inc.
  • Part No:
    PDQ15-Q48-S15-D
  • Alias/AKA:
    PDQ15-Q48-S15-D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    12
  • Dimension:
    25.4 x 25.4 x 10.2 mm