MXO45-2C-4M915200
MXO45-2C-4M915200
CTS Corporation
In Stock: 650
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MXO45-2C-4M9152
CTS Corporation
Oscillator XO 4.9152MHz ±100ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin Metal DIP Thru-Hole Tray
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MXO452C4M9152
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    MXO45-2C-4M9152
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Mounting:
    Through Hole
  • Supplier Package:
    Metal DIP
  • Pin Count:
    4
  • Load Capacitance:
    50 pF
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C