CB3LV-3I-50M0000
CTS Corporation
Oscillator XO 50MHz ±50ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Description +
Search Keywords: CB3LV3I50M0000
  • Part No:
    CB3LV-3I-50M0000
  • Alias/AKA:
    CB3LV-3I-50M000000
  • Load Capacitance:
    50 pF
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    50 MHz
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm