CB3LV-3C-3M6864
CTS Corporation
Oscillator XO 3.6864MHz ±50ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Description +
Search Keywords: CB3LV3C3M6864
  • Part No:
    CB3LV-3C-3M6864
  • Alias/AKA:
    CB3LV-3C-3M686400
  • Load Capacitance:
    50 pF
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    3.6864 MHz
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm