CB3-3I-40.0000-T
CTS Corporation
HCMOS/TTL Clock Oscillator - 40 MHz - ±50ppm Stability - Enable/Disable Function - 5V - 50mA - -40°C to 85°C - 4-SMD - No Lead ...
Description +
HCMOS/TTL Clock Oscillator - 40 MHz - ±50ppm Stability - Enable/Disable Function - 5V - 50mA - -40°C to 85°C - 4-SMD - No Lead - Surface Mount.