768141103GP
CTS Corporation
The 768141103GP is a 14-pin, 10 kΩ surface mount resistor network with a bussed circuit configuration.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 768141103GP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    768141103GP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1008
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Number of Terminals:
    14
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.15 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C